facebook

Karina Szota
Specjalista ds. podologii

   +48 881 372 569        Morcinka 25-27, Katowice

Korekta wrastających paznokci

Wzrastający paznokieć to schorzenie, które nieleczone w odpowiedni sposób jest wyjątkowo bolesne oraz uciążliwe w codziennym funkcjonowaniu. Początkowo przejawia się tylko lekkim bólem i wrażliwością na dotyk, które spowodowane są zakrzywianiem rosnącego paznokcia i uszkadzaniem otaczającej go tkanki miękkiej. Jednakże, jeśli w porę nie podejmie się leczenia, wówczas może spowodować stan zapalny wału paznokciowego oraz w efekcie procesu ziarninowania powstanie otwartej, wyjątkowo bolesnej i niegojącej się ranny.

Klamra ORA
Klamra drutowa, która znajduje zastosowanie w leczeniu wrastania paznokci wrastających jednostronnie i dwustronnie, szczególnie po operacjach chirurgicznych, w stanach chorobowych paznokci małych lub u szczególnie wrażliwych pacjentów. ORA daje możliwość aplikacji bez nacisku, zapewnia zarówno kontrolowaną, jak i widoczną aktywację, przynosi ulgę dzięki wyraźnemu podniesieniu paznokcia. Można ją zastosować w niemal każdym stopniu zaawansowania stanu chorobowego, pozwalając na efektywną terapię wrastającego paznokcia.

Klamra FRASER’a
Ortonyksyjna klamra, zapewniająca odciążenie tkanki znajdującej się w stanie zapalnym, korekcję kształtu i kierunki wzrostu paznokcia i profilaktykę ponownego wrastania, używana jest w ramach terapii kojarzącej założenie klamry oraz tamponowanie i zapewnia szybką redukcję lub wręcz likwidację bólu. Składa się z jednego elementu – specjalnie profilowanego kawałka drutu. Dużym atutem klamry jest to, że wystarcza na cały okres terapii. W początkowej fazie wykonywany jest model i odlew paznokcia, do którego dopasowuje się klamrę.

Klamra OrtoGrip
Trzyczęściowa klamra ortonyksyjna powstała na zasadzie działania klamry VHO Osthold. Składa się z dwóch odpowiednio wygiętych ramion, wykonanych z wysokiej jakości nierdzewnego drutu ze stali chirurgicznej o odpowiednich parametrach połączonych kolorowym uchwytem oraz łącznika. Jej zaletą jest szybka aplikacja. Stosować można ją zarówno przy wrastających, jak i wkręcających się paznokciach. Szczególnie polecana jest do paznokci u dzieci lub do małych paznokci osób dorosłych, można ją stosować nawet przy lekkich zapaleniach wałów paznokciowych. Po wielu przeprowadzonych testach została zakwalifikowana jako produkt medyczny klasy I.
   
Klamra Gold
Jej największymi atutem jest budowa – cienka i wygodna, co przekłada się na bezpieczeństwo i komfort jej użytkowania. Złoto posiada lecznicze właściwości, które pozytywnie wpływają na terapię stosowaną w przypadku poważnych stanów zapalnych. Poleca się ją również w przypadku osób cierpiących na alergie.

Klamra Ony Clip
Tworzy system korekty paznokci, którego dużym plusem jest możliwość dokładnego dozowania naprężeń. Klamra znajduje swoje zastosowanie w przypadku paznokci wszelkich kształtów przy paznokciach wrastających o jedno i obustronnie podwiniętych brzegach, nadmiernej granulacji, częściowej lub kompletnej resekcji paznokci i podrażnieniu wałów paznokciowych. Ceniona jest za komfort noszenia oraz prostot użycia.
                                                                                                                                                                                           
Klamra Podofix
Jednoczęściowe klamry, pozwalające wyprofilować wrastający paznokieć, z możliwością dobrania rozmiaru do wielkości paznokcia. Używana jest szczególnie tam, gdzie  występuje uczulenie na metal zakładany pod krawędź paznokcia lub jeśli założenie haczyka innej klamry pod paznokieć jest niemożliwe. Najczęściej stosuje się ją wobec tego po operacjach chirurgicznych na paznokciach, w pacjentów wrażliwych i w przypadku małych paznokci.

Klamra Combi Ped
Jednoczęściowa klamra, zakładana na paznokieć w celu wyprofilowania. Dobrze sprawdza się w przypadku wrastającego i wkręcającego się paznokcia, u wrażliwych pacjentów lub po operacjach chirurgicznych paznokcia. Materiał, z którego wykonana jest klamra to nierdzewna stal chirurgiczna. Jej atutem jest łatwa i szybka aplikacja.

Kostka Arkady
Leczenia wrastającego paznokcia metodą Kostki Arkady to przełom w dziedzinie podologii. Przy pomocy bezinwazyjnego narzędzia medycznego - Kostki Arkady - umożliwia bezpieczne, skuteczne oraz praktycznie bezbolesne całkowite wyleczenie problemu wrastających paznokci, przynosząc tym samym natychmiastową ulgę w bólu. Kostka Arkady z powodzeniem zastępuje tradycyjne metody leczenia wrastających paznokci, takie jak klamry, czy chirurgiczne usuwanie płytki paznokcia. Efekt zabiegu jest widoczny (i odczuwalny) już po jednej wizycie – paznokcie przybierają zdrowy i estetyczny wygląd, a chodzenie znowu sprawia przyjemność.

  

Aktualności

Prelekcja podologiczna – Akademia Podologii, Katowice
W dniu 26 września, w Katowicach odbędzie się prelekcja podologiczna, w ramach której zostaną poruszone poniższe tematy:

  1. Holistyczna podologia jako kierunek i model leczeni...

więcej>>

Otwarcie Akademii Podologii coraz bliżej

Jedyna taka szkoła na Śląsku! Już niebawem Akademia Podologii otworzy podwoje dla pierwszych słuchaczy.

Profesjonalna i kompleksowa edukacja z zakresu podologii, zakończona otrzymaniem ...


więcej>>

Cukrzyca to nie wyrok - prelekcja i warsztaty.

13 września w Katowicach odbędzie się prelekcja połączona z ćwiczeniami warsztatowymi.

Prelegentką będzie pielęgniarka diabetologiczna z wykształceniem podyplomowym, robiąca obecn...


więcej>>

Zaufali nam

Justyna: Super zabiegi podologiczne.

W Gabinecie Zdrowej Stopy po raz pierwszy profesjonalnie zajęto się moimi stopami. Koniec z modzelami i odciskami! Moje stopy są w lepszym stanie niż kiedykolwiek, przychodzę na zabieg co kilka tygodni, a wszystkie tarki i narzędzia, których używanie tylko pogarszało sytuację, powędrowały do kosza! Serdecznie polecam Gabinet Zdrowej Stopy!

więcej opinii>>

Polecamy

 

 

 

 

Skontaktuj się z nami

 - oddzwonimy i umówimy się na wizytę

Imię i Nazwisko:

Wiek:

Adres:

Numer telefonu:

Adres e-mail:

Inne:

Zaznacz objawy: (nieobowiązkowy)
choruję na cukrzycę
odciski lub modzele
trudno gojąca się rana
problemy z paznokciami
twarda lub pękająca skóra
halluksy lub inne zmiany kostne
potliwość lub suchość skóry
zaczerwienienie lub obrzęk
ból podczas chodzenia
nie mogę chodzić samodzielnie

Captcha