facebook

Karina Szota
Specjalista ds. podologii

   +48 881 372 569        Morcinka 25-27, Katowice

Kriochirurgia

Metoda skuteczna, bezbolesna

Kriochirurgia jest metodą leczenia polegającą na miejscowym, niszczeniu chorej tkanki przez jej zamrażanie. Kriochirurgia jest skuteczną metodą, od lat wykorzystywaną w leczeniu różnych zmian skórnych-wirusowych brodawek (kurzajki),  modzeli odcisków oraz innych zmian np. brodawek łojotokowych,  rogowacenia posłonecznego, włókniaków. Kriochirurgia jest skuteczną metodą, ma zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny, przede wszystkim np.: dermatologii,  chirurgii naczyniowej oraz podologii. Jest to metoda skuteczna, pozbawiona powikłań i daje dobre efekty kosmetyczne. Odczucia w czasie zabiegu sprowadzają się do lekkiego pieczenia i swędzenia. Zabieg jest krótki. Bezpośrednio po zabiegu, w fazie rozmrażania może pojawić się nieznaczny ból, który szybko ustępuje. Kriochirurgia  polega na niszczeniu tkanki bez potrzeby jej wycięcia nie naruszamy ciągłości skóry.

 

Elektrokoagulacja

Metoda skuteczna

Elektrokoagulacja jest zabiegiem polegającym na niszczeniu zmian skórnych przy użyciu prądu zmiennego o dużej częstotliwości. Istotą zabiegu jest ciepło, które powoduje termiczne uszkodzenie (ścięcie, koagulację) białek zlokalizowanych w tkance. Elektrokoagulacja nie jest zabiegiem zupełnie bezbolesnym, choć oczywiście odczucia towarzyszące zależą od indywidualnej pobudliwości bólowej. Całej procedurze koagulacji towarzyszy dość specyficzny zapach, typowy dla koagulowanego białka. Zabieg polega na przyłożeniu elektrody do zmiany i zniszczeniu jej za pomocą łuku elektrycznego. Czas trwania zabiegu to zaledwie kilka, kilkanaście minut. Koagulacja w podologii stosowana jest w leczeniu brodawki wirusowe stóp (tzw. kurzajki). Może być zastosowana również w leczeniu np. brodawki wirusowe dłoni (tzw. kurzajki), brodawki łojotokowe potocznie zwane brodawkami starczymi, włókniaki, prosaki, kaszaki, rozszerzone naczynia krwionośne na twarzy i ciele. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk, rumień (zaczerwienienie), stwardnienie skóry, lekkie zasinienie lub delikatny ból, które ustępują w ciągu kilku godzin. Najczęściej w miejscu koagulowanej zmiany pojawia się drobne krwawienie, następnie mały strupek, który zaniknie w ciągu kilku dni. Całkowity okres gojenia wynosi od 5 do 21 dni, w zależności od wrażliwości i szybkości gojenia skóry oraz rodzaju usuniętej zmiany.

Aktualności

Prelekcja podologiczna – Akademia Podologii, Katowice
W dniu 26 września, w Katowicach odbędzie się prelekcja podologiczna, w ramach której zostaną poruszone poniższe tematy:

  1. Holistyczna podologia jako kierunek i model leczeni...

więcej>>

Otwarcie Akademii Podologii coraz bliżej

Jedyna taka szkoła na Śląsku! Już niebawem Akademia Podologii otworzy podwoje dla pierwszych słuchaczy.

Profesjonalna i kompleksowa edukacja z zakresu podologii, zakończona otrzymaniem ...


więcej>>

Cukrzyca to nie wyrok - prelekcja i warsztaty.

13 września w Katowicach odbędzie się prelekcja połączona z ćwiczeniami warsztatowymi.

Prelegentką będzie pielęgniarka diabetologiczna z wykształceniem podyplomowym, robiąca obecn...


więcej>>

Zaufali nam

Justyna: Super zabiegi podologiczne.

W Gabinecie Zdrowej Stopy po raz pierwszy profesjonalnie zajęto się moimi stopami. Koniec z modzelami i odciskami! Moje stopy są w lepszym stanie niż kiedykolwiek, przychodzę na zabieg co kilka tygodni, a wszystkie tarki i narzędzia, których używanie tylko pogarszało sytuację, powędrowały do kosza! Serdecznie polecam Gabinet Zdrowej Stopy!

więcej opinii>>

Polecamy

 

 

 

 

Skontaktuj się z nami

 - oddzwonimy i umówimy się na wizytę

Imię i Nazwisko:

Wiek:

Adres:

Numer telefonu:

Adres e-mail:

Inne:

Zaznacz objawy: (nieobowiązkowy)
choruję na cukrzycę
odciski lub modzele
trudno gojąca się rana
problemy z paznokciami
twarda lub pękająca skóra
halluksy lub inne zmiany kostne
potliwość lub suchość skóry
zaczerwienienie lub obrzęk
ból podczas chodzenia
nie mogę chodzić samodzielnie

Captcha